هوش تجاری (Business Intelligence) چیست؟

هوش تجاری (Business Intelligence) چیست؟

✅واژه هوش تجاری به کلیه روش های رایانه ای و فرایند هایی که داده ها را به اطلاعات و سپس به دانش تبدیل می کنند اشاره می نماید.

✅واضح است که سازمان های موفق تنها بر روی سرعت و راه های انتقال اطلاعات و یا حجم اطلاعاتی که می توانند پردازش کنند تمرکز نمی کنند، بلکه بیشتر بر روی حفظ ارزش اطلاعات در طول زنجیره ارزش اطلاعات تاکید دارند.

✅ادعا می شود که فرایند ها، فناوری ها، ابزار ها، نرم افزار های کاربردی، داده ها، پایگاه های داده، نرم افزار داشبورد و داشبورد های مدیریتی وکارت های امتیازی ، نقش توانمند ساز را در هوش تجاری دارند. با این وجود، این ها ابزار هایی در خدمت مفهوم هوش تجاری هستند و به خودی خود هوش تجاری به شمار نمی روند.

✅با استفاده از BI (هوش سازمانی) کار با داده های عظیم به راحتی صورت خواهد پذیرفت و شما با در اختیار داشتن تنها یک رایانه همراه، قادر به مشاهده تحلیل های مورد نظرتان از بانک های اطلاعاتی عظیم، در قالب جداول بصری خواهید بود.

✅تعامل با بیش از 100 میلیون رکورد در کامپیوتر شخصیتان و دریافت پاسخ سوالات مطروحه ظرف چند ثانیه، تجربه ای متفاوت خواهد بود. این نتیجه ی مورد انتظار یک سازمان هوشمند؛ از دادهای خود است.

✅در نهایت توسعه و انتشار تحلیل ها بین همکاران و شرکای تجاری سازمان، نیازهای شما در این زمینه را نیز پوشش داده می شود.

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.