هوش تجاری (BI) چه کارکردهایی دارد؟

هوش تجاری (BI) چه کارکردهایی دارد؟

سیستم هوش تجاری قادر است تا به‌ صورت صحیح توضیح دهد که در بازه‌های زمانی تعریف‌ شده از سوی شما، وضعیت کسب وکارتان چگونه است و در آینده کسب و کار شما چه اتفاقی خواهد افتاد.

در نظر بگیرید شما بخش فروش یک شرکت را تحت سرپرستی خود دارید، ممکن است سوالات ذیل برای شما بوجود آید:

کدام فروشگاه بیشترین فروش را داشته است؟
کدام فروشنده بیشترین و کدام کمترین فروش را داشته است؟
کدام محصول تقاضای کمتری دارد؟
در چه منطقه جغرافیایی بالاترین و کمترین تقاضا و عرضه برای محصول وجود دارد؟

✅✅هوش تجاری شما را در درک وضعیت کنونی سازمان و همچنین پیش بینی آینده سازمانتان یاری می رساند.

دسترسی به اطلاعات مناسب

با توجه به افزایش داده‌های در دسترس شرکت‌ها، چنانچه بخواهید جلوتر از رقبایتان باشید، دیگر جدول‌بندی و ارزیابی دستی داده‌ها، عملی نیست. با راه اندازی نرم افزار هوش تجاری، داده‌های مرتبط در هر زمانی در‌دسترس بوده و می‌توان آنها را تجمیع و پایش نمود.

تصمیم‌گیری ماهرانه

علت شکست بسیاری از پروژه‌های تجاری، اتخاذ تصمیمات بحرانی بدون دسترسی به اطلاعات مناسب و هدفمند است. فرآیندهای هوش تجاری کمک می کنند تا فعالیت‌های گذشته و حال (تقریباً تمامی امور) را مشاهده نمایید و زمینه ای مستحکم را برای بنا کردن پیش‌بینی های آینده در اختیار داشته‌ باشید. در اصل، هوش تجاری به کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط کمک می‌کند تا تصمیمات بهتری را (بر پایه اطلاعات مناسب) اتخاذ نمایند.

نتایج نزدیکتر به اهداف مقرر

چند‌ بار پیش‌آمده که برای پروژه یا کاری دیگر، چندین هدف به ظاهر معقول را مقرر نموده اید، اما در نهایت نتیجه‌ای به شدت متفاوت دریافت نموده اید؟ با هوش تجاری، می توانید اطلاعات را پیگیری نموده و به‌موقع در ‌اختیار کسانی که بدان نیاز دارند، قرار دهید. هوش تجاری کمک می کند تا در راستای دستیابی به اهدافتان قرار گیرید.

بازدهی سرمایه

هوش تجاری می‌تواند از طریق آگاهی استراتژیک، گزارش‌دهی سریعتر، کاهش هزینه‌های عملیاتی و نیز مخارج کلی، دسترسی به‌ داده‌ها و در نهایت اطلاعات با کیفیت‌تر، تأثیر مثبتی را بر روی بازدهی سرمایه شرکت (ROI) بگذارد.

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.