راه حل هوش تجاری برای تحلیل های گوگل (BI & Google Analytics)

راه حل هوش تجاری برای تحلیل های گوگل (BI & Google Analytics)

سیستم های هوش تجاری معمولا برای اتصال به منابع داده ای موجود سازمان مانند ERP، CRM و سیستم های کارکردی در سطح عملیاتی مورد استفاده قرار می گیرند. اما علاوه بر این امکان دارد سازمانی بخواهد تا داده های مهم و حیاتی را از سرویس تحلیل گوگل جهت افزودن به داده های موجود استفاده نماید تا بخصوص برای واحدهای فروش و بازاریابی سازمان انگیزه بیشتری ایجاد کند.

ترکیب داده های گوگل با داده های ERP

ماژول سیستم هوش تجاری در اتصال داده های سازمان به سرویس تحلیل گوگل به شما بینشی ارزشمند می دهد تا مثلا سیستم های ERP یا CRM خود را به داده هایی که از وبسایت شما استخراج می شود مرتبط نمایید. دیگر اینکه می توانید داده های وبسایت خود را در ترکیب با داده های سازمان تنها با چند کلیک در اختیار داشته باشید. به بیان دیگر قادر هستید تا داده های مختلف وبسایت خود را در قالب معیارها و ابعاد به انبار داده خود افزوده و در اختیار تمامی کاربران مربوطه در سراسر سازمان قرار دهید. خرید تیشرت برنامه نویسی. همچنین این امکان را دارید تا یک پرتال مبتنی بر اینترانت در ارتباط با بازدیدکنندگان وبسایت خود در اختیار داشته و داده های آنرا در اختیار کمپین های جغرافیایی خود قرار دهید.

یک ساختار برای تمامی تحلیل ها و گزارشگیری های شما

اغلب وب مسترها مانند سرویس تحلیل گوگل معتقدند که تمامی اطلاعاتی که لازم است از تحلیل وب سایت سازمان مورد نیاز باشد در اختیار مدیران و کارشناسان مربوطه آن قرار گرفته است و نیازی نیست تا سرویس تحلیل دیگری مانند یک سیستم هوش تجاری آن را جهت تحلیل نمایش دهد. اما این موضوع را فراموش نکنیم که تارگیت با استفاده از سرویس تحلیل گوگل، داده های وب یا پرتال را با سایر داده های سازمان در انبار داده ترکیب می کند و در قالب یک سیستم واحد و بصورت یکپارچه در اختیار مدیران و کارشناسان سازمان قرار می دهد تا بتوانند مجموعه داده ها را در یک نگاه باهم مقایسه کرده و تصمیمات اثربخش اتخاذ نمایند. در حقیقت این ترکیت، تصویری جامع از سازمان ایجاد کرده و در نهایت تاثیر خود را بر نرخ بازگشت سرمایه سازمان خواهد داشت.

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.

راه حل هوش تجاری برای تحلیل های گوگل BI & Google Analytics