راه حل هوش تجاری تارگیت برای تمامی منابع داده ای (BI & All Data Sources)

راه حل هوش تجاری تارگیت برای تمامی منابع داده ای (BI & All Data Sources)

تمامی برنامه های کاربردی کسب و کار سازمان را مانند ERP و CRM و همچنین سایر سیستم های کارکردی مانند بازاریابی، مالی، فروش و تحقیق و توسعه را با استفاده از سیستم هوش تجاری می توان یکپارچه نمایید.

نیاز به انبارداده دارید یا خیر؟

یکی از مهمترین بخش های یک پروژه هوش تجاری آن است که زیربنای صحیحی از داده ها ایجاد شود. یک انبارداده برای اکثر پروژه ها بهترین انتخاب می باشد و برای برخی دیگر آن است تا تنها مکعب های داده را برای برش های افقی و عموی در اختیار داشته باشند. به هر ترتیب با استفاده از سیستم هوش تجاری می توانید انبار داده و یا سایر مکانیزم های دسترسی به داده ها را مورد استفاده قرار دهید که این بستگی به ساختار کسب و کاری شما دارد.

اکثر پیاده سازی های سیستم های هوش تجاری مبتنی بر SQL Server بوده است و این همان راه حلی است که برای آینده به مشاوران و نمایندگی های استقرار و پیاده سازی توصیه می کنیم. در حقیقت سیستم های مبتنی بر SQL با گستره بیشتری نسبت به سایر سیستم ها در سازمان های امروز استفاده می شوند و متخصصین بیشتری نیز در این حوزه وجود دارد.

منابع داده ای که داده ها را برای راه حل های سیستم هوش تجاری ایجاد می کند

راه حل سیستم های هوش تجاری می توانند مبتنی بر تمامی منابع داده باشند. تاکنون راه حل های هوش تجاری موفقی مبتنی بر منابع داده ای متنوع در سراسر دنیا پیاده سازی شده است که این پیاده سازی ها اکنون در قالب استانداردی واحد شناخته می شوند.

قدرتی برای کاربران غیرفنی سازمان

با استفاده از هوش تجاری دیگر کار واحدهای فناوری اطلاعات آسان بوده و تنها لازم است تا مدل داده را پشتیبانی کنند. سایر فعالیت ها در دستان کاربران غیرفنی سازمان است که تحلیل ها، گزارش ها، داشبوردهای مدیریتی و داده کاوی های خود را خودشان انجام دهند.

افزودن داده های جدید به راه حل هوش تجاری

مدل داده ای که پشت سر تحلیل ها و گزارشات مدیران و کارشناسان سازمان قرار دارد، می بایست توسط متخصصین مدیریت داده کنترل شود تا تمامی کاربران نهایی بتوانند از داده های صحیح و دقیق استفاده نمایند. این فرآیند اکثراً منجر به ایجاد تنگنا در فعالیت های روزانه می شود. از سوی دیگر کاربران نهایی سیستم در مرور زمان نیاز پیدا می کنند تا داده های جدیدی که تولید می شوند را به راه حل موجود هوش تجاری خود بیافزایند. به همین خاطر است که سیستم هوش تجاری ماژولی بنام اکتشاف داده (Data Discovery) را ارائه می نماید تا کاربران بتوانند آن داده های جدید را به راه حل موجود خود، بیافزایند.

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.

راه حل هوش تجاری تارگیت برای تمامی منابع داده ای (BI & All Data Sources)