راه حل هوش تجاری برای شرکت های پخش (BI & Distribution Market)

راه حل هوش تجاری برای شرکت های پخش (BI & Distribution Market)

در دنیای رقابتی امروز برای داشتن سازمانی چابک در حوزه پخش لازم است تا نگرشی کلان به کسب و کار خود داشته باشید. همچنین لازم است تا نیازهای مشتریان خود را متوازن کنید در حالیکه هزینه های خود را کنترل می نمایید.

بهینه سازی شرکت های پخش توسط یکپارچه سازی تمامی منابع داده

برای موفقیت در صنعت پخش لازم است تا به دقت نیاز مشتریان را پیش بینی نموده، زمانبندی لجستیک را مشخص کرده، و زمان صرف شده بین سفارش و تحویل را به حداقل رسانید. در این شرایط است که در نهایت رضایت مشتریان خود را به همراه خواهید داشت. سیستم هوش تجاری تارگیت با یکپارچه سازی تمامی منابع داده سازمان، شما را در این مسیر یاری خواهد کرد.

سیستم هوش تجاری شما را در پاسخ به پرسش های مهم یاری خواهد کرد:

* نیاز مشتریان چیست و به چه میزان است؟

* نرخ گردش انبار چقدر است؟

* بهترین عرضه کنندگان چه کسانی هستند؟

* مدت زمان تحویل را چگونه کاهش داده و از ضرر جلوگیری گردد؟

* با چه روش هایی می توان هزینه ها را کاهش داد؟

* آیا حرکت مبتنی بر بودجه است؟

کاهش مدت زمان تحویل و جلوگیری از ضایعات

برای یک شرکت پخش بسیار حائز اهمیت است که عرضه کنندگان محصول مناسب را در زمان مناسب تحویل دهند. بیشتر شرکت های پخش بدلیل حمل و نقل نامناسب، تجربه روبرو شدن با ضایعات و محصولات آسیب دیده را داشته اند. در نتیجه الزامی است که این شرکت ها بتوانند با استفاده از سیستم هوش تجاری و اطلاعات بروز و بلحظه حاصل از آن، دلایل این مشکلات را بررسی کرده و چرایی آن را مورد تحلیل قرار دهند.

بهترین عرضه کنندگان

سیستم هوش تجاری به شما امکان می دهد تا بدانید عرضه کنندگان چگونه عمل می کنند و برای مثال شناسایی کنید که چرا یک فروشنده باعث کاهش حاشیه سود شما به دلیل حرکت در مسیر نادرست شده است. با در اختیار داشتن این دانش می توانید زمان حمل و نقل و لجستیک را مشخص کرده و همچنین مدت زمان سفارش تا تحویل را کاهش دهید، و یا اگر سیستم هوش تجاری تشخیص دهد فروشنده خود را تغییر دهید.

مقایسه سفارشات فاکتور شده با بودجه

جهت پیشرو بودن بعنوان یک شرکت پخش لازم است تا هزینه های خود را حتی الامکان کاهش دهید تا کارآمدی عملیاتی شما افزایش یابد. هوش تجاری شما را در تحلیل و کاهش هزینه های ثابت کمک کرده و به شما امکان می دهد تا هزینه های متغیر و پرنوسان را نیز مورد نظارت و واکنش بموقع قرار دهید.

همچنین می توانید حجم سفارشات خود را با سفارشات فاکتور شده بمنظور تطبیق آنان با دوره های گذشته مورد مقایسه قرار دهید تا روند رشد درآمدی خود را ملاحظه کنید.

به مجموعه زنجیره کسب و کار منفعت برسانید

واحدهای مختلف و حتی عرضه کنندگان می توانند از منافع راه حل هوش تجاری بهره مند شوند. فرض کنید که سازمان شما اطلاعات سفارشات را در اختیار داشت، به راحتی می توانست حجم سفارش ها در بازارهای مختلف را رهگیری کند و می توانست بسرعت پاسخگوی نیاز یک بازار خاص باشد.

با بهره گیری از سیستم هوش تجاری، همه افراد می توانند به اطلاعات مربوطه دسترسی داشته باشند. عرضه کنندگان شما می توانند به اطلاعات مهم کسب و کار دست یابند. با استفاده از این روش آنان قادرند برای خود الگوسازی نموده و عملکرد خود را با عملکرد سایر رقبا و همکاران مقایسه کنند.

نگرشی شفاف به داده های سازمان

برای آنکه کسب و کار شما به بهترین شکل پیش رود لازم است تا نگرشی شفاف به داده های سازمان داشته باشید. اکثر شرکت های پخش در انبوه داده ها غوطه ور هستند و اگر از ابزاری صحیح مانند هوش تجاری جهت بکارگیری این داده ها استفاده نکنند، این داده های ارزشمند بلااستفاده خواهد بود.

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.

راه حل هوش تجاری برای شرکت های پخش (BI & Distribution Market)