راه حل هوش تجاری برای واحد های فناوری اطلاعات (BI & IT Dept)

راه حل هوش تجاری برای واحد های فناوری اطلاعات (BI & IT Dept)

هوش تجاری به کاربران نهایی سازمان شما امکان می دهد تا به راحتی بخش اعظمی از فعالیت های تحلیل سازمان را خودشان انجام داده و در نتیجه زمان بیشتری از شما در واحد فناوری اطلاعات سازمان باز شود.

هوش تجاری را می توانید با تمامی منابع داده ای سازمان خود با هر نوعی از تنوع، مرتبط و یکپارچه نموده و مدیریت هوش تجاری سازمان را بصورت کلان در دست گیرید، زیرا کاربران نهایی که از سیستم استفاده می نمایند قادر هستند تا خودشان و بدون نیاز به صرف هزینه زمانی از سوی واحد فناوری اطلاعات، اقدام به جستجوی وجوه مختلف اطلاعات که شما پیشتر در اختیار آنان قرار داده اید، نموده و تحلیل ها، گزارشات، داشبوردهای مدیریتی و همچنین داده کاوی در داده های سازمان را به راحتی و با استفاده از قابلیت سهولت استفاده از سیستم انجام دهند.

از سوی دیگر قابلیت اکتشاف داده ها (Data Discovery) که در سیستم هوش تجاری موجود است به شما امکان می دهد تا با استفاده از ماژول مربوطه آن به داده های خارجی سازمان متصل شده و تحلیل های عمیق تر در یکپارچگی با داده های درون سازمان انجام دهید و در حقیقت انبار داده خود را غنی تر نمایید.

تمامی آنچه نیاز دارید را در یک سیستم یکپارچه در اختیار دارید که با این مهم، مدیریت هوش تجاری سازمان توسط شما در واحد فناوری اطلاعات سازمان بصورت یکپارچه انجام خواهد شد.

سازگاری بالای کاربران و مالکیت کسب و کار

تمامی کاربران سازمان شما از دیدگاه فناوری اطلاعات مانند کاربران دسکتاپ، کاربران روی شبکه، کاربران با تلفن های همراه هوشمند، قادر هستند تا از قابلیت های سیستم استفاده نمایند. همچنین سازگاری و قابلیت پیاده سازی سیستم هوش تجاری روی تمامی پلتفرم ها مانند پرتال سازمان، این امکان را به داده ها و اطلاعات سازمان می دهد تا براحتی کاربران خود را یافته و آنان را در رهگیری شاخص های کلیدی عملکرد و استفاده از تمامی قابلیت های سیستم در اتخاذ تصمیمات بهینه یاری رساند.

با بهره گیری از قابلیت سهولت استفاده در سیستم هوش تجاری، کاربران پس از یک دوره آموزشی کوتاه مدت خواهند توانست تا تحلیل اولیه و پیشرفته، داشبوردهای مدیریتی، گزارشات سازمانی و همچنین داده کاوی خود را خودشان تنها با چند کلیک انجام دهند. با این شرایط مدیران و کارشناسان واحد فناوری اطلاعات قادر خواهند بود تا زمان خود را بیشتر روی فعالیت ها و تصمیمات استراتژیک و کلان سازمان صرف نمایند.

دسترسی و امنیت مبتنی بر نقش کاربران نهایی در سازمان

از سوی دیگر با بهره گیری از سیستم هوش تجاری، شما در واحد فناوری اطلاعات به راحتی می توانید دسترسی هر یک کاربران نهایی سیستم را تنها به اطلاعات و داده هایی که مربوط و خاص آنان است تعریف کنید. از اینرو می توانید امنیت دسترسی به داده ها و اطلاعات سازمان را مبتنی بر نقش و وظیفه هریک از افراد مشخص نمایید.

پیاده سازی سریع و سرعت در افزایش نرخ بازگشت سرمایه (ROI) در سازمان

یک سیستم هوش تجاری بیشتر سیستمی است که در سطح کاربران نهایی خود را نشان می دهد. به همین دلیل سیستم هوش تجاری این قابلیت را دارد تا به تمامی منابع داده ای سازمان با هر تنوعی متصل شود. با بهره گیری از تنوع انتخاب های پیاده سازی، هوش تجاری به شما اطمینان می دهد ارزش نهایی را از کسب و کار خود استخراج نمایید. اگر ساختار داده ای مناسبی در اختیار دارید می توانید در اولین روز از پایان فرایند پیاده سازی سیستم  هوش تجاری، داده های سازمان خود را در قالب گراف ها و قابلیت های تحلیلی و داده کاوی، برای مدیران و کارشناسان سازمان خود به نمایش درآورید.

کنترل آسان هزینه ها

همانطور که می دانید پروژه های فناوری اطلاعات معمولا در برگیرنده اتفاقات ناخوشایند هستند، اما با استفاده از سیسیتم هوش تجاری، شما در واحد فناوری اطلاعات سازمان نیاز نیست تا هر بار برای ساختن تحلیل های اولیه و پیشرفته، داشبوردهای مدیریتی و ارتباط آنان با تحلیل ها، گزارشات و ارتباط آنان با سایر بخش های سیستم و همچنین داده کاوی، اقدام به پرداخت هزینه به عرضه کننده آنان باشید زیرا پس از پیاده سازی، کاربران نهایی شما قادر خواهند بود تا تمامی تحلیل های خود را خودشان با استفاده از سهولت استفاده از سیستم و کاربر-محوری آن تهیه نمایند.

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.

راه حل هوش تجاری برای واحد های فناوری اطلاعات (BI & IT Dept)