راه حل هوش تجاری برای واحدهای بازاریابی (BI and Marketing)

راه حل هوش تجاری برای واحدهای بازاریابی (BI and Marketing)

دوره جدیدی در حوزه بازاریابی فرا رسیده است

سرمایه‌گذاری در حوزه تیم بازاریابی خود را با تحلیل داده‌ها محکم و استوار نمایید و تأثیر آن را روی درآمد سازمان در قالب اعداد و ارقام، مشاهده و بررسی کنید. آیا اکنون از چند سیستم جهت درک رفتار مشتریان، بازار، و کمپین‌های بازاریابی خود استفاده می‌کنید؟ آیا هنگام تحلیل داده‌ های موجود سازمان و با استفاده از سیستم‌های موجود از متخصصینی مانند کارشناسان فناوری اطلاعات و یا مشاورین استفاده می‌کنید و یا زمان زیادی را در این ارتباط از دست می‌‌دهید؟ چرا از سیستم هوش تجاری جهت صرفه جویی در زمان و در عوض بررسی فعالیت‌های بهینه مانند توسعه برند و افزایش قابلیت‌های کلان واحد بازاریابی استفاده نمی‌کنید؟

یک سیستم یکپارچه برای تمامی تحلیل‌های بازاریابی سازمان

با استفاده از سیستم هوش تجاری، یک سیستم یکپارچه در حوزه داده‌های سازمان خواهید داشت تا با بهره‌گیری از قابلیت سهولت استفاده از آن، اقدام به تحلیل داده‌های بازاریابی نمایید:

* تمامی شاخص‌های داده‌ای از سیستم‌های موجود مانند CRM ،ERP و یا سایر سیستم‌های کارکردی سازمان بصورت یکپارچه را در یک سیستم هوش تجاری قرار دهید، تا عملکرد واحد بازاریابی را افزایش بخشید.

* تنها با یک کلیک، داشبوردهای مدیریتی خود را نمایش دهید، سپس تحلیل‌های بیشتر انجام داده و روندهای بازاریابی را بررسی نمایید.

* به راحتی تحلیل‌های خود را با سایر افراد سازمان تسهیم نمایید. اثربخشی سرمایه‌گذاری‌های بازاریابی خود را اثبات کنید. با استفاده از سیستم هوش تجاری نه تنها جهت اتخاد تصمیمات خود بینش پیدا می کنید، بلکه داده‌های سازمان در قالب تحلیل‌های شما در اختیار سایر افراد سازمان نیز قرار می‌گیرد تا تأثیر کمپین‌های بازاریابی را بطور مشترک تحلیل نمایید. با استفاده از هوش تجاری می‌توانید داده‌های خارج از سازمان مانند شبکه‌های اجتماعی، تحقیقات بازار را جهت دستیابی به چگونگی و چرایی در تحلیل های خود مورد استفاده قرار دهید.

عملکرد کمپین های بازاریابی خود را رهگیری کنید

بسادگی اثربخشی کانال های مختلف بازاریابی خود را مقایسه کنید و سرمایه گذاری بازارایابی خود را در مسیرهایی لحاظ کنید که بیشترین خروجی را برای شما دارند.

* بر کمپین های بازاریابی ایمیلی و بازاریابی های اینترنتی خود با استفاده از داشبوردهای کاربر-محور نظارت داشته باشید.

* با اثربخشی کامل قادر هستید تا کمپین های ارائه محصول یا محصولات خود را مدیریت نموده و براساس فیلترینگ اطلاعات در سیستم هوش تجاری بر روی برترین مشتریان و شرکای تجاری خود متمرکز شوید.

* بینشی عمیق نسبت به فعالیت های آنلاین خود در اختیار داشته و درک کنید که چه میزان فروش از آن فعالیت ها نشات می گیرند.

* چگونگی دستیابی به اهداف عملکردی خود را با استفاده از مامور هوشمند سیستم هوش تجاری در زمان های مناسب دریافت نمایید. می توانید هشدارهای خودکار سیستم را تنظیم کنید تا اگر هریک از شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) سازمان شما از مقدار مورد نظرتان انحراف داشت، مطلع شوید. در حقیقت بطور خودکار آگاه خواهید شد که در چه زمانی لازم است تا عکس العمل مناسب نشان دهید.

تحلیل های شخصی سازی شده

تحقیق های مشتری و تحقیقات بازار شما عموما در قالب صفحات گسترده اکسل در اختیار شما هستند که دستیابی به نتایج موردنظران را بسیار مشکل ساخته و زمان زیادی را از شما می گیرند و از سوی دیگر انتقال یافته های شما از آن فایل های اکسل به سایر مدیران و تصمیم گیرندگان سازمان آسان نیست. هوش تجاری تنها با چند کلیک امکان ساخت و استفاده از تحلیل های شخصی سازی شده را به شما می دهد و براحتی می توانید آن تحلیل ها را برای سایر مدیران سازمان ارسال نمایید.

داده های سازمان خود را با افزودن داده های مربوط به جدیدترین تحقیقات بازاریابی خود، از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهید تا تصویری جامع تر از مراحل بررسی خود در اختیار داشته باشید. با سیستم هوش تجاری هرگز محدود به داشبوردها، تحلیل ها و گزارشات موجود خود نیستند و در هر زمان قادر هستید تا ابعاد مختلف داده ها را در آن تغییر دهید.

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.

راه حل هوش تجاری برای واحدهای بازاریابی (BI and Marketing)