راه حل هوش تجاری برای واحدهای فروش (BI & Sales Analytics)

راه حل هوش تجاری برای واحدهای فروش (BI & Sales Analytics)

یک سیستم جهت تحلیل آسان و شفاف داده‌های فروش توسط مدیران و کارشناسان فروش

دیگر نیازی نیست تا پرسنل فروش جهت دسترسی به داده‌های فروش به واحدهایی مانند فناوری اطلاعات و مالی مراجعه نمایید. واحدهای فروش با بهره‌گیری از سیستم هوش تجاری می‌توانند تحلیل‌های مورد نظر خود را به سادگی ساخته و یا به تحلیل‌هایی که از قبل ساخته‌‌اند دسترسی داشته باشند.

پرسنل فروش می توانند در محل کار و یا روی تلفن هوشمند خود با چند کلیک بر روی تحلیل‌های سییستم هوش تجاری موجب افزایش درآمد سازمان گردند:

* درک خواهند کرد که کدام محصولات بیشترین فروش را داشته و چرایی آنرا در اختیار داشته باشند.

* درک خواهند کرد که کدامیک از مشتریان بیشترین سوددهی را داشته و در چه حوزه‌ای لازم است که تمرکز خود را بیشتر نمایند.

* با حرکت آسان بین داشبوردهای مدیریتی، تحلیل‌ها، گزارشات، و پیش‌بینی در سیستم هوش تجاری، جنبه‌های مختلف داده‌های فروش را بررسی نمایند.

* با استفاده از مأمور هشدار سیستم، از تغییر ناگهانی در روندهای فروش بطور خودکار آگاه شوند.

* بینش بلحظه و بروز پیدا کرده تا چه محصولاتی را به چه کسانی و با چه قیمتی و در چه شرایطی بفروش رسانند؟

مدیران فروش قادر هستند با اثربخشی بیشتری، تیم فروش خود را مدیریت نمایند:

مدیران فروش با دسترسی سریع و بلحظه به تحلیل های فروش می توانند از رویه دستیابی به اهداف فروش اطمینان حاصل کرده و با بهره گیری از داده های صحیح و قابل اعتماد فروش که  سیستم هوش تجاری در اختیار آنان قرار می دهد، مسیر رشد را رهگیری کرده و در زمان مناسب دست به اقدامات مناسب زنند.

دسترسی اطلاعات برای هریک از نیروهای فروش مجاز:

* نیروهای فروش قادر هستند با مجموعه‌ای از فیلترها و ضوابط جهت تحلیل‌های بیشتر و دقیقتر به تمامی یا برخی از گزارشات سیستم دسترسی داشته باشند و حتی تحلیل‌های مورد نیاز را بر اساس نگاه تحلیلی خود بسادگی بسازند.

* می توانند بسادگی تحلیل‌ها و گزارشات سیستم را جهت ارسال به کارشناسان و مدیران فروش زمانبندی نمایند.

* می توانند با استفاده از قابلیت مأمور هوشمند سیستم، نیروهای فروش مربوطه را هنگام ارتباط با یک مشتری آگاه نمایند.

* آنان با در اختیار دادن داشبوردها و شاخص‌های کلیدی عملکرد پیوسته بروز هستند و همیشه آگاه هستند که واکنش‌های متفاوت مشتریان چه و چگونه خواهد بود؟

* نیروهای فروش مستقر در واحد فروش با نیروهای مستقر در واحد بازاریابی جهت تسهیم اطلاعات و دانش با استفاده از سیستم هوش تجاری در قالب سیستمی یکپارچه در حوزه داده‌ها، مرتبط هستند.

فرآیند فروش خود را توسعه دهید:

سیستم هوش تجاری به شما امکان می‌دهد تا فرآیند فروش خود را به زیبایی توسعه دهید. با بهره‌گیری از این سیستم، تصویری جامع از سازمان و واحد فروش در اختیار خواهید داشت. از اطلاعات کلان به خرد نفوذ نمایید تا از نقاط ضعف و قوت آگاه شده و برنامه‌ریزی توسعه فرآیندی بهتری داشته باشید:

* میزان رشد فرآیند فروش را مشخص نموده و همچنین پیش از وقوع هر فروش، تمامی جوانب آن را در قالب اطلاعات بروز و بلحظه بررسی نمایید.

* عوامل کلیدی موفقیت مانند پتانسیل مشتریان و بازارهای هدف فروش را با جامعیت و سهولت بیشتری بررسی نمایید.

* تحلیل‌های عمیق و آسان از حجم فروش داشته باشید.

* تمامی عوامل تأثیرگذار بر فروش مانند تخفیفات و تأثیر آن بر رفتار مشتریان را بررسی نمایید.

* با بهره‌گیری از قابلیت استفاده از سیستم هوش تجاری روی موبایل‌های هوشمند خود، تمامی تحلیل‌ها، گزارشات و پیش‌بینی‌های سیستم را زمانیکه در محل کار نیستید، رهگیری نمایید.

با استفاده از هوش تجاری، ارتباط برد- برد با مشتریان خود برقرار نمایید.

* با استفاده از سییستم هوش تجاری قادر هستید رفتار خرید مشتریان خود در مرور زمان را به کمک تحلیل‌ها مورد بررسی قرار داده و اهداف مشترک رشد با آنان تنظیم نمایید.

* تمامی سیستم‌های موجود خود مانند CRM، ERP، و یا هر سیستم موجود که شامل داد‌ه‌های فروش می‌باشد را از نظر داده‌ای یکپارچه کرده و مانند یک چتر، نگرش کلی به آن داشته ‌باشید.

* به سادگی چرخه عمر ارتباط با مشتریان خود را محاسبه نمایید.

* مشخص کنید که کدام محصولات مکمل یکدیگرند و بصورت متناوب با هم خریداری می‌شوند. با استفاده از تحلیل‌های بلحظه و بروز و همچنین قابلیت پیش‌بینی سیستم، پشنهاداتی به مشتریان خود دهید تا چرخه بلوغ ارتباط شما با آنها از لحاظ کمی و کیفی افزایش یابد.

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.

راه حل هوش تجاری برای واحدهای فروش (BI & Sales Analytics)