راه حل هوش تجاری برای واحدهای مالی (BI & Finance Dept)

راه حل هوش تجاری برای واحدهای مالی (BI & Finance Dept)

گزارشگیری و تحلیل‌های مالی خود را با بهره‌گیری از سیستمی اثربخش و کارآمد، انجام دهید:

لازم است تا تمامی برنامه‌ریزی‌ها و گزارش‌های مالی که توسط واحدهای مالی صورت می‌گیرد، اطلاعات را با دقت و اطمینان در اختیار مدیران و کارشناسان مربوطه قرار دهد و اهداف استراتژیک و عملکردی سازمان را با دقت و صحت، اندازه‌گیری و رهگیری نماید. تهیه گزارشات مالی بصورت دستی و سنتی منسوخ شده است و زمان فراوانی از مدیران و کارشناسان واحدهای مالی می‌گیرد. از اینرو نیازمند استفاده از یک سیستم هوش تجاری هستید تا خلأهای اشاره شده را مرتفع نماید.

با استفاده از سیستم هوش تجاری کنترل و شفافیت کاملی از صورت‌های مالی مانند صورت سود و زیان به صورت بروز و بلحظه داشته و رشد هر یک از حساب‌های مالی خود را در اختیار خواهید داشت. پرسنل واحدهای مالی بدلیل سرعت تعامل با سیستم، در زمان صرفه جویی کرده و قادر هستند با استفاده از این ویژگی، بر روی تحلیل زیان و ضایعات و همچنین پروژه‌های مالی خاص، تمرکز نموده و رشد کلی کسب و کار را رهگیری نمایند:

* پرسنل مالی بسادگی به درون داده‌های تاریخی سازمان نفود کرده و با استفاده از گزارشات تحلیلی به بررسی “چرایی‌” داده های کلیدی می پردازند.

* با بهره‌گیری از هشدارهای خودکار سیستم، سرعت واکنش‌های پرسنل مالی نسبت به تغییرات، افزایش چشمگیری خواهد داشت.

* با بهره‌گیری از گزارشات بلحظه و بروز، پرسنل مالی در زمان صرفه‌جویی بیشتری داشته و بکارگیری گزارشات ثابت که تاکنون استفاده می نمودند را فراموش می کنند. از قابلیت تغییر در ضوابط و همچنین نفود به درون داده‌های مالی سازمان روی هر یک از تحلیل‌هایی که از قبل ساخته اند، بهره می برند.

* پرسنل مالی با استفاده از قابلیت سهولت استفاده از سیستم، تحلیل‌ها و گزارشات خود را بر اساس نیازهای افراد در واحد مالی، تغییر داده و اصلاح می نمایند.

* پرسنل مالی تحلیل‌های انعطاف‌پذیر خود را در سراسر سازمان برای سایر مدیران و کارشناسان سازمان جهت تسهیم دانش، توزیع می نمایند. سپس آنان قادر خواهند بود تا بر اساس سلیقه و نیاز خود، تنها با چند کلیک روی تحلیل توزیع شده به نتایج ملموس جهت تصمیم‌گیری بهینه دست یابند.

* پرسنل مالی با استفاده از قابلیت پیش‌بینی در سیستم، به افزایش عملکرد و رشد کلی سازمان اقدام می نمایند.

تمامی منابع مالی سازمان در یک ابزار یکپارچه

برخی از سیستم‌های مالی موجود در سازمان شامل داده‌های مالی هستند که از جمله آنها می‌توان به سیستم‌های ERP، بودجه‌بندی و حقوق و دستمزد اشاره نمود. هر یک از این سیستم‌های موجود در برگیرنده بخش ویژه‌ای از داده‌های مالی سازمان هستند. پرسنل مالی می‌توانند به سادگی تمامی این داده‌های ارزشمند را در یک سیستم یکپارچه قرار داده و اقدام به استفاده از تمامی قابلیت‌های آسان، سریع و ارزشمند سیستم در اتخاذ تصمیمات اثربخش و همچنین پیش‌بینی آینده سازمان نمایند.

گزارشگیری با استفاده از صفحات گسترده مانند اکسل (Excel) را فراموش کنید

حتماً تاکنون با مشکلات و چالش‌های تحلیل داده‌های مالی بر روی فایل‌های اکسل که از واحدها و سیستم‌های مختلف سازمان گرفته شده است، روبرو شده‌اید. با استفاده از سیستم یکپارچه می‌توانید با دسترسی به داده‌های یکپارچه شده و قابل اعتماد که همانند چتری سازمان را احاطه کرده است، اقدام به تحلیل و پیش‌بینی تنها با چند کلیک بنمایید.

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.

راه حل هوش تجاری برای واحدهای مالی (BI & Finance Dept)