راه حل هوش تجاری برای زنجیره تامین (BI & Supply Chain)

راه حل هوش تجاری برای زنجیره تامین (BI & Supply Chain)

بینشی برای در اختیار داشتن زنجیره تامینی چابک

جهت مدیریت صحیح زنجیره تامین سازمان خود لازم است تا نگرشی کلان و از بالا بر چگونگی عملکرد آن داشته باشید اما از سوی دیگر داشتن بینشی عمیق بر جزئیات نیز حائز اهمیت است. باید قادر باشید تا عکس العمل های مناسب، انعطاف پذیر و چابک در برابر تغییرات ناگهانی داشته باشید.

سیستم هوش تجاری طراحی شده تا چابکی برای هر تصمیم در سازمان را حمایت نماید و با استفاده از آن در زنجیره تامین سازمان قادر خواهید بود تا از عملکرد هریک از حوزه های زنجیره تامین خود آگاهی داشته باشید.

هوش تجاری چگونه در مدیریت زنجیره تایمن به شما یاری می رساند؟

یکی از ابزارهایی که هوش تجاری سازمان شما را در حوزه زنجیره تامین یاری می رساند، استفاده از داشبوردهای مدیریتی است. تمامی داده های موجود در زنجیره تامین خود را در داشبوردهای مدیریتی و از پی آن تحلیل ها جهت بررسی های جزئی تر، یکپارچه نمایید تا شما را قادر سازد عملکرد عملیاتی خود در این حوزه را رهگیری و مدیریت نموده و متعاقبا واکنش مناسب را به اجرا گذارید.

با استفاده از این سیستم همیشه داده های بروز و بلحظه را در اختیار دارید تا با بررسی دقیق آن داده ها، فعالیت های خود را به پیش ببرید. اگر سوالات بیشتری نیز داشته باشید، با هوش تجاری قادر خواهید بود تا به سادگی و بسرعت با تغییر ابعاد داده های موجود در داشبوردها، تحلیل ها و گزارشات، اقدام به تغییر آنان و مشاهده جزئیات جدید داده ها تنها با چند کلیک داشته باشید.

تحلیل های عملیاتی برای تمامی حوزه های زنجیره تامین

سیستم هوش تجاری می تواند به تمامی مدیران و کارشناسان در حوزه زنجیره تامین یاری رساند. مدیران ارشد قادر هستند تا نگرشی کلان و از بالا بر فرایندهای تامین داشته باشند، از سوی دیگر مدیران تدارکات و لجستیک می توانند با بهره گیری از تحلیل های مشترک تصمیمات روزانه خود را با اثربخشی اتخاذ کنند، و کارشناسان انبار نیز معیارهای روزانه خود را رهگیری نمایید.

معیارهای کلیدی زنجیره ارزش را بهبود بخشید

با سیستم هوش تجاری قادر هستید تا شاخص های کلیدی عملکرد مرتبط با زنجیره تامین را پیوسته رهگیری نمایید، مانند:

* گردش انبار

* نرخ تکمیل سفارش

* سطوح خدمت

* سفارش کامل

* هزینه نگهداری

هریک از شاخص های فوق را می توانید بر اساس ابعاد داده ای مانند گروه های محصول، زمان، فروشندگان، و طبقه بندی محصول فیلتر نموده و همچنین با استفاده از قابلیت نفوذ به درون داده ها از جزئیات بیشتر هریک از آنان مطلع شوید.

عملکرد عرضه کنندگان را بهبود بخشید

رهبری ارتباط با عرضه کنندگان خود را در دست گیرید و با استفاده از هوش تجاری، داده های بروز خود را در مقایسه با برترین های صنعت خود در اختیار داشته باشید. با سیستم هوش تجاری براساس بهترین معیارها عمل کنید و فرایند تدارکات خود را یکپارچه سازی کرده و در مکانی مرکزی قرار دهید. سپس شاخص های کلیدی عملکرد در این حوزه را رهگیری کرده و بهبود بخشید:

* تحویل های بموقع عرضه کنندگان

* عملکرد خدمات

* کیفیت مواد خام

* تکمیل قرارداد

تحلیل ها، گزارشات، و داشبوردهای خود را در زنجیره تامین به اشتراک بگذارید

دراختیار داشتن سهم حداکثری از بازار هدف نیازمند یک زنجیره تامین اثربخش است. مطمئن شوید که راه حل هوش تجاری شما به تمامی آن زنجیره نفع می رساند که در راه حل های سیستم هوش تجاری این امکان وجود دارد تا تحلیل های خود را در پرتال های مشترک در زنجیره خود به اشتراک گذارید تا سایر تصمیم گیرندگان نیز بتوانند بینش عمیق تری نسبت به تصمیمات مرتبط با فعالیت های مشترک سازمان داشته باشند. مشتریان شما خواهند دانست که چه میزان موجودی آماده تحویل در انبار دارید و از سوی دیگر نیز عرضه کنندگان از محصولات آسیب دیده و یا مرجوعی آگاهی پیدا کنند.

سیستم هوش تجاری قابلیت اتصال و یکپارچه سازی با هر منبع داده ای را دارد که با بهره گیری از آن در سازمان خود دیگر نیازی نیست تا نگران تنوع سیستم های موجود در زنجیره تامین باشید زیرا این سیستم همانند چتری، سازمان شما را از بالا احاطه کرده و نمایشی کلان به شما مدیر و یا کارشناس ارشد سازمان می دهد تا دسترسی سریع و انعطاف پذیر به اطلاعات مورد نیاز سازمان خود داشته باشید تا اهداف استراتژیک سازمان را با اثربخشی و کارآمدی بهتری رهگیری نمایید.

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.

راه حل هوش تجاری برای زنجیره تامین (BI & Supply Chain)