قابلیت اکتشاف داده ها در سیستم هوش تجاری (Data Discovery)

قابلیت اکتشاف داده ها در سیستم هوش تجاری (Data Discovery)

قابلیت اکتشاف داده ها در سیستم هوش تجاری به شما کمک می کند تا دیگر ماهیت انبار داده سازمان محدودیتی در حوزه تحلیل داده ها برایتان ایجاد نکند. در حقیقت به شما امکان می دهد تا به راحتی مجموعه های مختلف داده ها را چه داخلی باشند و چه خارجی مورد تحلیل قرار دهید. امکاناتی که این قابلیت در اختیار شما قرار می دهد عبارتند از:

* میلیون ها مجموعه داده که همیشه بروز هستند.

* توانایی اتصال داده های جدید با منابع داده ای موجود در سازمان.

* واسط کاربری راحت و آسان که برای کاربران غیر فنی طراحی شده و نیازی به دانش اس کیو ال و برنامه نویسی ندارد.

تهیه داشبوردهای مدیریتی و تحلیل ها با استفاده از قابلیت اکتشاف داده برای داده هایی که خود یکپارچه و فراخوانی می کنید، همانند سهولت استفاده از واسط کاربری سیستم، به راحتی امکانپذیر می باشد.

یکپارچه سازی با داده های حجیم Data Mashup

در سیستم هوش تجاری با در اختیار داشتن میلیون ها داده موجود قادر هستید تا مجموعه داده های مختلف مانند داده های صنعت را با داده های داخلی جهت مقایسات و شاخص گیری استفاده نمایید.

کدام فرمت داده ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد؟

اتصال به تمامی منابع داده امکانپذیر است. می توانید انواع فرمت داده ها مثلا در قالب Excel, CSV و یا Google Docs را مورد استفاده قرار داده و یا داده های ODBC و OData جهت ترکیت و یکپارچه سازی با داده های داخلی سازمان مورد استفاده قرار دهید. از سوی دیگر می توانید با استفاده از سیستم هوش تجاری، حجیم ترین داده ها از داده های آمارگیری نفوس گرفته تا داده های جغرافیایی را در تنوع های مختلف مورد استفاده قرار دهید.

قابلیت اکتشاف داده ها برای افراد و گروه ها

اساسی ترین کارکرد یک سیستم هوش تجاری اثربخش در حقیقت یاری رسانی به مدیران و کارشناسان سازمان ها در اتخاذ تصمیمات بهینه است. دیگر آن روزها به پایان رسیده که منتظر کارشناسان واحد IT باشید تا داده های مورد نظرتان را به تحلیل ها و گزارشات موجود شما بیافزایند. با استفاده از این قابلیت خود قادر هستید تا این عمل را براحتی انجام داده و اجازه دهید تا کارشناسان واحد IT نیز با فرصت بیشتر به فعالیت های اثر بخش خود بپردازند.

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.

قابلیت اکتشاف داده ها در سیستم هوش تجاری (Data Discovery)