قابلیت تحلیل در سیستم هوش تجاری (BI & Analytics)

قابلیت تحلیل در سیستم هوش تجاری (BI & Analytics)

تحلیل های سلف سرویس Self-Service Analytics

ابزار تحلیل سلف سرویس در سیستم هوش تجاری با استفاده از برش های عمودی و افقی در داده ها، داده ها را به اطلاعات تبدیل و در نهایت در قالب پاسخ به پرسش های مدیران و کارشناسان سازمان ارائه می نماید. مامورین هوشمند سیستم را به این تحلیل ها اضافه کنید تا به محض آنکه انحرافی در داده های حیاتی سازمان رخ داد، به شما اطلاع دهد و اقدام مناسب را بعمل آورید.

به سیستم هوش تجاری بگویید که چه میخواهید

آیا نمی توانید پاسخ پرسش های خود را در تحلیل هایی که قبلا در سیستم ساخته اید، پیدا کنید؟ اینجاست که ویزارد هوشمند یا Intelligent Wizard به صحنه می آید و به شما امکان می دهد تا پرسش خود را به زبان ساده در آن تایپ کنید تا سیستم پاسخ سوال شما را در قالب تحلیل هایی که قابلیت نفوذ به درون داده ها Drill-down را می دهد، نمایش دهد.

مامورین هشدار Notification Agents

مامورین هشدار در سیستم هوش تجاری، داده های شما را مورد نظارت قرار داده و در صورت بروز هرگونه انحراف از حالت نرمال، شما را آگاه می سازند. با بهره گیری از این مامورین، زمان ارزشمند خود را حفظ نموده و آنرا صرف موارد کلان سازمان خود نمایید. این مامورین، هشدارها را به صفحه دسکتاپ، ایمیل، و یا تلفن هوشمند شما ارسال می کنند و شما را قادر می سازند تا نگران از دست دادن جزئیات در مورد داده های کلیدی سازمان نباشید.

ویزارد هوشمند در عمل

آیا بیشترین خروجی را از انبار داده خود دریافت می کنید؟ پاسخ اکثر سازمان ها به این پرسش منفی است. قابلیت های ویزارد هوشمند سیستم عبارتند از:

 - امکان دسترسی سلف سرویس به داده های سازمان و ساخت تحلیل ها، گزارشات و داشبوردهای مدیریتی را با تایپ نمودن محاوره ای آنچه می خواهید را می دهد.

 - امکان درخواست داده ها و اطلاعات با زبان محاوره ای و روزمره را به شما می دهد.

 - شما را به سمت پرارزشترین داده های سازمان هدایت می کند.

 - به شما قابلیت انعطاف پذیری را عرضه نموده و متعاقبا امکان نفوذ به لایه های بیشتر داده های سازمان را فراهم می کند.

معیارگیری Benchmarking

با بهره گیری از قابلیت مقایسه در سیستم هوش تجاری قادر هستید هر بخشی از داده ها، از عملکرد فروش گرفته تا اثربخشی تجهیزات، در بخش های مختلف سازمان مورد مقایسه و Benchmark قرار دهید. با استفاده از قابلیت زمان پویا Dynamic Time به آسانی می توانید عملکرد هر دوره زمانی مثلا از ابتدای سال تا کنون را با مدت مشابه آن در سال گذشته مقایسه کنید. هر زمان که این تحلیل را باز کنید، سیستم بصورت پویا داده های مربوط به ابتدای آن سال را با مدت مشابه آن در سال گذشته را ارائه می نماید.

یکپارچگی نامحدود سیستم

ویژگی هایی که در بخش Action در سیستم موجود است، داده های مربوط به تمامی سیستم های موجود سازمان را در قالبی یکپارچه در اختیار شما قرار می دهد و به شما امکان می دهد تا تنها با چند کلیک آنچه را که به دنبالش هستید، بیابید. سپس می توانید با استفاده از قابلیت نفوذ به درون داده ها از جزئیات داده ها و چرایی آنان مطلع شوید. دیگر نیازی نیست تا برای فایل های داده ای، سیستم های سازمان را در هر فرمتی که هستند بطور جداگانه بررسی کنید تا ارتباط میان آنان استخراج گردد. در حقیقت سیستم اینکار را با چند کلیک برای داده های بروز و بلحظه انجام می دهد.

تصویری شفاف از سازمان در اختیار داشته باشید

آیکون مربوط به اطلاعات که بالای هریک از آبجکت های تحلیل شما در سیستم موجود است به شما امکان می دهد تا داده هایی که با آنان در حال تعامل هستید را شناسایی نمایید. به سادگی اشاره گر ماوس خود را روی آن قرار دهید تا اطلاعات کامل در مورد داده های تحت تحلیل را نمایش دهد.

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.

قابلیت تحلیل در سیستم هوش تجاری (BI & Analytics)