قابلیت گزارشگیری در سیستم هوش تجاری (Reporting)

قابلیت گزارشگیری در سیستم هوش تجاری (Reporting)

بهترین انتخاب های گزارشگیری

بخش گزارشگیری در سیستم هوش تجاری در گذشته بمنظور توسعه و بهبود فرایند های تولید، صادر کردن، و زمانبندی گزارشات سازمانی ایجاد شد و همچنان نیز از پس سال ها رشد روزافزون خود از مهمترین بخش های این سیستم می باشد که مدیران و کارشناسان سازمان را در گزارشگیری های بلحظه و بروز در سازمان یاری می رساند. ساخت گزارشات سازمانی با استفاده از سیستم هوش تجاری تنها با چند کلیک مدیران و کارشناسان غیر فنی انجام می گیرد.

بخش گزارشگیری در سیستم هوش تجاری ویژگی ای توسعه یافته و بروزشده از گزارشگیری سنتی است که سازمان ها از گذشته با ساخت و ارائه آنان آشنا بوده اند اما اکنون براساس رشد و انتظاری که از یک سیستم هوش تجاری وجود دارد، لازم است تا گزارشگیری نیز بر اساس هوشمندی صورت پذیرد. از این گزارش ها بنحوی بهره گرفته می شود تا مدیران و کارشناسان سازمان بتوانند با چابکی به تغییرات سازمان پاسخ دهند بدون آنکه مانند گزارشگیری های سنتی، چند هفته منتظر آماده شدن گزارشات خواسته شده باشند.

زمانبندی ارسال مجموعه ای Batch Scheduling

در سیستم هوش تجاری قادر هستید تا گزارشات بروز و بلحظه خود را بطور خودکار برای مجموعه ای از مدیران و کارشناسان در داخل و یا خارج از سازمان ارسال نمایید. این قابلیت به شما امکان می دهد تا ضابطه مورد نظر خود که جهت فیلتر نمودن داده ها در سیستم هوش تجاری استفاده می شود را بر اساس دسترسی هریک از مجموعه ها به سادگی تعریف نمایید. بدان معنا که تنها یک گزارش می سازید که مورد استفاده تمامی نیروهای فروش و مشتریان قرار می گیرد اما براساس دسترسی های تعریف شده، داده های آن گزارش برای آنان فیلتر می شود. علاوه بر این می توانید ارسال گزارشات را با استفاده از این قابلیت زمانبندی کنید تا تنها همان داده های فیلتر شده در زمانبندی های مشخص برای آنان ارسال شود.

گزارشگیری در سیستم هوش تجاری برای مدیران و کارشناسان غیرفنی

گزارشگیری در سیستم هوش تجاری یکی دیگر از بخش های این سیستم است تا کاربران نهایی سیستم که مدیران و کارشناسان غیر فنی هستند نیز بتوانند به راحتی و با چند کلیک ساده گزارش خود را تهیه نمایند بدون آنکه نیاز به کارشناسان واحد فناوری اطلاعات داشته باشند. شاید چند هفته طول بکشد تا واحد فناوری اطلاعات گزارشات را برای شما تهیه نمایند که این رویه دیگر هوشمندی لازم را بهمراه نخواهد داشت، زیرا زمانی گزارش بدست شما می رسد، که دیگر بلحظه و بروز نیست. از سوی دیگر کارشناسان واحد فناوری اطلاعات نیز با زمان بدست آمده می توانند درگیر مواردی همچون رشد استراتژیک واحد خود شوند.

گزارشگیری بنا به درخواست On-demand Reporting

گزاشگیری بنا به درخواست؟! بله، نه تنها می توانید خودتان گزارشات را زمانبندی کنید تا برایتان بصورت خودکار با داده های بروز ایمیل شود یا روی صفحه دسکتاپ رایانه شما نمایش داده شود بلکه در هر زمان یک نمونه بروز آنرا با یک کلیک فراخوانی کنید و سپس به ویرایش های بیشتر و بیشتر در صورت نیاز بپردازید.

قابلیت فرا ارتباط یا Hyper-relation

در سیستم هوش تجاری این امکان را دارید تا از محیط تحلیل به سایر محیط های سیستم مانند محیط گزارشگیری بروید و تحلیل های خود را در قالب گزارش در اختیار داشته باشید تا در ادامه از قابلیت های محیط گزارشگیری که پیشتر اشاره شد، استفاده نمایید.

استفاده در عمل

در محیط گزارشگیری نیز با استفاده از مامورین هشدار از حرکت مولفه های کسب و کار خود روی مسیر درست با استفاده از هوش تجاری آگاه شوید. با استفاده از این مامورین، بمحض آنکه داده های حیاطی سازمان از مسیر صحیح خود منحرف شوند مطلع خواهید شد. این همان زمانی است که باید یک گزارش مربوط به آن انحراف را باز کنید.

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.

قابلیت گزارشگیری در سیستم هوش تجاری (Reporting)