چرا هوش تجاری برای موفقیت یک کسب و کار حیاتی است؟

چرا هوش تجاری برای موفقیت یک کسب و کار حیاتی است؟

ما در دوران اطلاعات زندگی می کنیم و اطلاعات نیز قدرت محسوب می‌شود. خبر بد این است که ما در انبوهی از اطلاعات غرق شدیم و این موضوع حس بدی ایجاد می‌کند، اگر ابزاری جهت مقابله با این موضوع وجود نداشته باشد.

بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کارهای کوچک بطور آهسته‌ای با هوش تجاری وفق پیدا کردند و اساسا به دلیل عدم وجود دانش در این خصوص که هوش تجاری دقیقا چیست، بررسی این موضوع که هوش تجاری برای آنها دارای مزیت است یا نه می‌تواند زمان بر باشد.

تنها شرکت‌های بسیار کوچک، متوسط و بزرگ از هوش تجاری سود نمی‌برند چرا که حوزه‌های زیادی برای هوش تجاری وجود دارد و شرکت‌ها و سازمان‌ها باید آن راه حل‌ها را در کسب و کار خود اتخاذ کنند. در اینجا 7 دلیل برای چرایی این موضوع وجود دارد:

  1. بهره وری  رو به بالا:

از طریق روش‌های جمع آوری اطلاعات سنتی، کاربران باید داده‌ها را جمع آوری و تحلیل نموده و گزارشات مرتبط با آنها را تهیه می‌کردند. این روش بطور باورنکردنی زمان بر بود، بخصوص برای کسب و کارهای کوچکی که نیروی کافی جهت انجام آن نداشتند.

شما با سیستم هوش تجاری می توانید داده‌ها را استخراج کرده و گزارشات مدنظرتان را با چند کلیک ساده ایجاد کنید، همچنین زمان و منابع را افزایش بهره وری کارکنانتان ذخیره نمایید.

  1. دستیابی به هوش فروش و بازار:

 اگر شما یک فروشنده یا بازاریاب هستید، احتمالا بمنظور پیگیری مشتریانتان به یک راه حل مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) نیاز دارید. یک CRM داده‌های مورد نیاز در خصوص مشتریانتان را جمع آوری می‌کند و تلاش می‌کند که بینشی از آن اطلاعات را در قالب جداول یا نمودارهای مختلف به شما ارائه نماید.

 این اطلاعات می‌تواند شامل کل چرخه خرید و فروش، از کسب مشتریان جدید گرفته تا نگهداری و ردیابی مشتریان موجود و ارائه خدمات پس از فروش به آنها باشد که در راستای بکارگیری سیستم هوش تجاری محقق می شود.

  1. نتایج ملموس برای اهداف تعیین شده:

تاکنون چند بار برای یک پروژه یا یک سرمایه گذاری جهت دستیابی به نتایج به ظاهر سخت هدفگذاری کردید؟ با هوش تجاری می‌توانید به اطلاعات مد نظرتان در هر زمان که نیازمندید، دسترسی پیدا کنید. هوش تجاری در کمک به دستیابی در مورد آنچه مدنظر شماست، راه طولانی را طی می‌کند.

  1. بازگشت سرمایه:

هوش تجاری می‌تواند بطور مثبتی در بازگشت سرمایه گذاری یک شرکت از طریق ارائه بینش استراتژیک، گزارش‌گیری‌های سریع، کاهش هزینه‌های عملیاتی و کاستن دوباره کاری‌ها و دسترسی بهتر به داده‌ها و اطلاعات با کیفیت، موثر باشد.

  1. کسب بینش در خصوص رفتار مشتری:

یکی ازمزیت‌های اصلی سرمایه گذاری در هوش تجاری و مهارت‌های فردی مرتبط با آن، این  است که هوش تجاری می‌تواند شما را قادر سازد تا گزارشات خرید مشتریان موجودتان را تحلیل کنید. زمانی که شما متوجه می‌شوید، مشتریانتان چه چیزی می‌خرند، می‌توانید از این اطلاعات برای توسعه محصولاتتان و تطابق آن با گرایشات مصرف کنندگان و در نتیجه بهبود سود آوری خود استفاده کنید.

  1. بهبود میدان دید:

با بهره گیری از سیستم هوش تجاری می توانید کنترلتان را در جنبه‌های مهم و متفاوتی از فرآیندهای سازمانی خود بهبود ببخشید، و هر حوزه‌ای را که نیازمند بهبود باشد، شناسایی خواهد نمود.

  1. تبدیل داده ها به اطلاعات قابل پیگیری:

یک سیستم هوش تجاری ابزاری تحلیلی است که قادر است بینش مورد نیاز برای ایجاد یک استراتژی موفق در خصوص سازمانتان را به شما ارائه کند. به این خاطر چنین سیستمی قادر خواهد بود که روندها و الگوهای کلیدی داده‌های سازمانی شما را شناسایی کرده و در نهایت ارتباط راحت‌تری بین حوزه‌های متفاوتی از کسب و کار را برای شما ایجا کند که در غیر از این روش ممکن است این حوزه‌ها نامرتبط بنظر برسند.

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.

چرا هوش تجاری برای موفقیت یک کسب و کار حیاتی است؟