هوش تجاری برای اس کیو ال MS SQL Server

هوش تجاری برای اس کیو ال MS SQL Server

با در اختیار داشتن مایکروسافت اس کیو ال سرور به عنوان سیستمی برای قرارگیری انبار داده هوش تجاری سازمان، موتوری را در اختیار خواهید داشت که تمامی نیازمندی های حال و آینده هوش تجاری سازمان شما را تامین خواهد کرد. اکثریت کاربرانی که در حال حاضر و در سراسر دنیا در قالب مدیران و کارشناسان سازمان های مختلف از سیستم هوش تجاری در سازمان خود استفاده می کنند، از مایکروسافت اس کیو ال سرور برای ساختار انبار داده بهره می گیرند.

مقیاس پذیری و عملکرد بهینه

مایکروسافت اس کیو ال سرور دربرگیرنده تکنولوژی های متنوعی برای طراحی یک راه حل بهینه برای کسب و کار سازمان شماست. از مزیت تکنولوژی In-Memory در مایکروسافت اس کیو ال سرور بهره گرفته و قابلیت عملکردی بالای آن برای پردازش های تعاملی و انبار داده خود در اختیار داشته باشید.

Cloud or On-premises

در صورت استفاده از پردازش Cloud or On-premises مهم خواهد بود که سرورهای خود را کجا و چگونه میزبانی کنید. با استفاده از مایکروسافت اس کیو ال سرور پردازش هر دو مورد فوق در دسترس شما هستند و همچنین قادر خواهید بود تا در محیطی ترکیبی از هر دو مورد فوق بهره گرفته و از مراکز داده جهانی مایکروسافت نیز استفاده نمایید.

مکعب های داده چند بعدی Multidimensional Databases

سرویس تحلیل میاکروسافت Microsoft Analysis Service ابزاری قدرتمند برای طراحی و ساخت مکعب های داده روی انبار داده شما می باشد. با استفاده از مکعب های داده Data Cubes سازمان شما دارای یک مدل داده مفهومی خواهد بود که به کاربران سازمان امکان می دهد تا ویرایشی واحد از حقایق سازمان را در قالب داده های موضوع محور شده در اختیار داشته باشند. با بهره گیری از ابزارهایی که در مایکروسافت اس کیو ال سرور موجود می باشد، واحد فناوری اطلاعات سازمان شما در مشارکت با نمایندگی های پیاده سازی سیستم هوش تجاری می توانند تمامی نیازمندی های فنی خود را برآورده ساخته و با عملکرد بالای سیستم در مایکروسافت اس کیو ال سرور، به کاربران امکان دهند تا با اثربخشی و کارآمدی بیشتر اقدام به برش های افقی و عمودی Slice and Dice در داده های موضوع محور شده سازمان در قالب مکعب های داده داشته باشند.

مدل تبولار Tabular Model

مدل های تبولار در حقیقت پایگاه داده های در حافظه In-Memory در سرویس تحلیل مایکروسافت هستند که در ویرایش های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ از مایکروسافت اس کیو ال سرور موجود می باشد. مدل های تبولار در حقیقت جایگزینی هستند برای مدل های چندبعدی یا مکعب های داده. توسعه مدل های تبولار در محیط مایکروسافت اس کیو ال سرور آسان و قابل دسترسی است. خرید تیشرت برنامه نویسی. داده های که در حافظه موجود هستند سریعتر از داده هایی کار خواهند کرد که روی دیسک ذخیره شده اند.

ابزار داده اس کیو ال سرور SQL Server Data Tools

مایکروسافت اس کیو ال سرور شامل یکی از بهترین ابزارهای استخراخ، تغییر شکل، و بارگذاری ETL با نام سرویس یکپارچگی مایکروسافت یا SQL Server Integration Service می باشد. ابزار داده اس کیو ال مبتنی بر Microsoft Visula Studio کار می کند و امکان استفاده از سرویس های تحلیل و یکپارچگی را در آن به کاربران فنی می دهد. از سوی دیگر سرویس کیفیت مایکروسافت یا SQL Server Quality Service به شما امکان می دهد تا داده های سازمان را تمیز نموده و از افزونگی داده جلوگیری نمایید.

مکعب های داده از پیش ساخته شده برای صنعت و برنامه های کاربردی موجود سازمان شما PreBuild Cubes

براساس تجربه های متعدد تیم های فنی سیستم هوش تجاری در پیاده سازی آن برای سازمان های متنوع در صنایع مختلف و همچنین برنامه های کاربردی متنوعی که در این سازمان ها موجود بوده و هستند، این سیستم ها راه حل های استانداردی را از قبل تهیه نموده که فرایند پیاده سازی سیستم هوش تجاری در سازمان ها را تسهیل می نماید. این راه حل های از پیش تعریف شده شامل مکعب های داده و تحلیل های از پیش تعریف شده هستند که آنان را Accelerators نامیده اند و همگی بر اساس مایکروسافت اس کیو ال سرور می باشند و از صفر تا صد فرایند پیاده سازی در قالب واسط کاربری آسان در اختیار متخصصین پیاده سازی قرار می دهند.

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.

هوش تجاری برای اس کیو ال MS SQL Server