رتبه بندی سیستم های هوش تجاری BI توسط گروه گارتنر (Gartner Group)

رتبه بندی سیستم های هوش تجاری BI توسط گروه گارتنر (Gartner Group)

معتبرترین مرجع بین المللی که بطور سالیانه اقدام به رتبه بندی و ارزیابی سازمان های عرضه کننده سیستم های فناوری اطلاعات و هوش تجاری می نماید، سازمان بین المللی مشاوره و تحقیقات گارتنر (Gartner) می باشد.

گروه گارتنر (Gartner)، یک سازمان تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال ۱۹۷۹ توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این سازمان از سال ۲۰۰۲ به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت بطوریکه گارتنر مرجعی مطمئن و با ارزش برای مشتریان ۱۲,۴۰۰ شرکت بین المللی قلمداد می‌شود. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط ۷,۸۰۰ عضو شامل ۱,۲۸۰ تحلیلگر، مشاور و مشتریانی در ۸۵ کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب و کاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال ۲۰۱۵ این شرکت درآمدی بالغ بر ۲٫۱۶۳ میلیارد دلار و نیز سود خالصی معادل ۱۷۵٫۶ میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری (BI) هستند نیز ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین و مطئن ترین انتخاب را داشته باشند.

ارزیابی از کمپانی های برتر جهانی در حوزه سیستم‌های هوش تجاری (BI) توسط سازمان گارتنر

گارتنر هرساله، بیست و پنج رهبر یا همان برترین عرضه کنندگان سیستم های هوش تجاری در سراسر جهان را مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار داد. گارتنر براساس معیارهایی مشخص و استاندارد که در ذیل آمده است، ارزیابی خود را بطور سالیانه انجام و در سطح جهانی منتشر می کند:

معیار ۱ – تجارب مشتریان سیستم‌های هوش تجاری (BI)

معیار ۲ – رضایتمندی فروشندگان، نگاه به آینده و میانگین منافع کسب و کار

معیار ۳ – میزان موفقیت هوش تجاری (BI)، و نگاه به آینده

معیار ۴ – شناخت بازار در قبال میزان موفقیت سیستم‌های هوش تجاری (BI) و میزان منافع کسب و کار

معیار ۵ – استاندارد کردن سیستم های هوش تجاری (BI)

معیار ۶ – پشتیبانی از سیستم و کیفیت محصول

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.

رتبه بندی سیستم های هوش تجاری BI توسط گروه گارتنر (Gartner Group)