تبدیل داده‌های سازمان به دلار با استفاده از سیستم هوش تجاری (BI)

تبدیل داده‌های سازمان به دلار با استفاده از سیستم هوش تجاری (BI)

رشد سازمان و متعاقباً بوجود آمدن داده‌های فراوان عملیاتی در آن، چالش‌های فراوانی را بر مدیران، کارشناسان، و تصمیم‌گیرندگان آن وارد می‌آورد، زیرا از یکسو می‌بایست تصمیمات کوتاه مدت و بلند مدت بهینه‌تری اتخاذ کنند و از سوی دیگر حاشیه امنی برای سازمان در نظر بگیرند. در همین لحظات از نقاط رشد سازمان است که مدیران و کارشناسان بهتر است به مدیریت هوشمند داده‌های سازمان و تحلیل بلحظه آنان بیاندیشند تا آینده‌ای سودمند برای سازمان خود خلق نمایند.

مشکل سازمان و تصمیم‌گیرندگان آن میان دو سختی

تلاطم بازارها بسیار افزایش یافته و ستیز روزانه مدیران برای حفظ سرمایه‌گذاری‌های انجام شده نیز رو به فزونی گذارده است. اثر عوامل غیر قابل کنترل بر بازارها مانند اقدامات بانک‌های مرکزی و نهادهای قانونگذارن نیز بر شکنندگی محیط سازمان‌های خصوصی و دولتی تأثیر فراوانتری نسبت به گذشته گذاشته است. امروزه چنین عوامل غیر قابل کنترلی می‌توانند یک شبه زیر بنای کسب و کارهای درگیر در محیطشان را از بین ببرند.

دغدغه اساسی مدیران امروز را می‌توان چنین بیان نمود: مسیر پیش‌روی سازمان تاریک‌تر و پرتلاطم‌تر از گذشته شده و ریسک نیز افزایش یافته است، اما وظیفه آنان همچنین افزایش رشد سازمان است. بحران اقتصاد جهانی افزون بر عوامل غیرقابل کنترل محیطی فوق باعث شده تا مدیران امروز حقیقتاً میان دو سختی با مشکلات دست و پنجه نرم کنند.

جریان فزاینده داده‌های سازمان می‌تواند از یک سو برای تصمیم‌گیرندگان تبدیل به فرصتی بزرگ برای کسب سود و از سوی دیگر نیز منبع بروز مشکلات باشد، اما نکته کلیدی آنست که داده‌های سازمان به کدام سو هدایت می‌شوند و آیا اساساً مدیریت می‌شوند؟!

داده‌های سازمان را تبدیل به دوست و نه دشمن سازمان و مدیران آن کنید

طبیعی است سرعت تغییراتی که امروزه در محیط سازمان با آن روبرو هستیم از آنچه که در گذشته نزدیک شاهد آن بودیم به مراتب بیشتر است. در نتیجه باید برداشتن قدم‌های سنجیده و محکم در سایه چابکی سازمان نیز بیشتر از گذشته باشد. این سناریو در ارتباط با سازمان‌های بزرگ با صدمات بیشتری همراه خواهد بود اگر مدیران و کارشناسان آنان به موقع به انحرافات بوجود آمده در شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPIs) سازمان، پاسخ مناسبی ندهند. در حقیقت محیط کسب و کاری امروز که شدیداً در حال تغییر است، توانایی‌های استراتژیک، تحلیلی، و مدیریتی مدیران سازمان های امروز را مورد چالش قرار داده است.

اهمیت موارد فوق نشان می‌دهد که مدیریت هوشمند داده‌های سازمان یک پیش‌نیاز برای مدیریت دوران بحران و پسابحران برای سازمان‌های امروزی است. به بیان دیگر قدرت تحلیل داده‌های سازمان توسط مدیران و کارشناسان آن است که آنان را در گذار از دوران بحران و حرکت به سمت سودآوری بیشتر یاری می‌رساند. در اینجاست که اهمیت سیستم‌های هوش تجاری و قدرت تحلیل داده‌های این سیستم‌ها به یاری مدیران آمده و در حقیقت شریک کسب و کار آنان محسوب می‌شود.

تصمیمات سخت و سنگینی پیش‌روی مدیران است

پیش از آنکه به منافعی که در سیستم‌های هوش تجاری و تحلیل داده‌های سازمان و بهینه‌سازی قدرت تصمیم‌گیری مدیران دارد بپردازیم، بهتر است تا به دغدغه‌های مدیران اجرایی امروز در ارتباط با داده‌های سازمان، اشاره کنیم. با در نظر گرفتن نگرانی‌هایی که در ذیل اشاره شده، دغدغه اصلی آنان تبدیل داده‌های حجیم سازمان به داده‌های هوشمند است که با تمامی هوشمندی، سهولت ارائه آنها در قالب اطلاعات در هر لحظه از زمان به مدیران فراهم باشد.

یافتن مسیر صحیح برای رشد

پس از سال‌ها کاهش هزینه‌های سازمان، ذینفعان آن تشنه رشد سازمان هستند اما سرمایه‌گذاری‌هایی که بیشترین خروجی را داشته‌اند، چگونه شناسایی کنند؟ ازینروست که ارزیابی ریسک و ارائه پیوسته آن به مدیران اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

ثبات در بازگشت اقتصادی

مسیر بازگشت به رشد اقتصادی همیشه شکننده و ناهموار و تقاضا نیز با شوک همراه بوده است. در اینجاست که زمانبندی و قابلیت پیش‌بینی اهمیت پیدا می‌کند.

بهبود ارتباط با مشتریان

امروزه خلق وفاداری مشتری بسیار سخت‌تر از گذشته است. سایر رقبا از تحلیل داده‌های داخلی و خارجی سازمان جهت افزایش توانایی نیروهای سازمان جهت ایجاد ارتباط معنی‌دار و مبتنی بر اطلاعات با مشتریان استفاده می‌کنند.  

بررسی مجدد در ارتباط با سرمایه‌گذاری‌های جغرافیایی

بحران جهانی موجب شده تا سرمایه‌گذاران، مناطق جغرافیایی با هزینه و ریسک کمتر را جهت سرمایه‌گذاری انتخاب کنند. این بررسی مجدد در نگرش سرمایه‌گذاری موجب کاهش تقاضا گردیده و از سوی دیگر اولویت سرمایه‌گذاری نیز تحت تأثیر قرار گرفته است.

پیاده‌سازی مدیریت تغییر بعنوان فرهنگ سازمان

تغییر مستمر به عنوان یک هنجار برای دوران بحران و پسابحرانی در سازمان‌های امروز تبدیل شده است و متعاقبا انعطاف پذیری و چابکی مدیران و کارشناسان این سازمان ها را طلب می‌کند.

ثبات در کنترل جریان نقدینگی سازمان

امروزه افزایش سوددهی بخصوص برای سازمان‌های کوچک تا متوسط از دشواری بیشتری برخوردار است. با در نظر گرفتن رشد به عنوان هدف اصلی برای سازمان دیگر نمی‌توان به کاهش نقدینگی اجازه داد تا مانع رسیدن به هدف آنان باشد.

هوش تجاری - انقلابی در مدیریت داده‌های سازمان

چالش‌های روبروی سازمان‌های امروز فراوان هستند. راه‌حل‌های این چالش‌ها نیز متناقض بوده و مدیران امروز را در یافتن بهترین راه‌حل با مشکل مواجه می‌کنند. از سوی دیگر مدیران و تصمیم‌گیرندگان امروز آگاه شده‌اند که اتخاذ تصمیمات اثربخش و مبتنی بر اطلاعات میان آنان بسیار بیشتر از گذشته مورد نیاز و همچنین رو به رشد است.

دراینجاست که سیستم‌های هوش تجاری با قدرت تحلیلی داده به یاری مدیران می‌شتابند. در حقیقت سازمان‌های فراوانی هستند که از سیستم هوش تجاری استفاده می‌کنند و به مدیران و کارشناسان خود، گزارشات، تحلیل‌ها، و شاخص‌های کلیدی عملکرد را ارائه می‌نمایند.

آنها انبارهای داده‌ای دارند که توسط واحد فناوری اطلاعات آنان مدیریت می‌شود، اما پیوسته منابع مالی و زمانی فراوانی را صرف مدیریت داده‌های سازمان با سیستم موجود خود می‌کنند. آیا آنان به درستی از توانایی بالقوه مدیریت داده، استفاده می‌کنند؟ علاوه بر این، آیا آنان قادر هستند تا از چابکی سیستم موجود خود جهت اتخاذ تصمیمات سریع و اثربخش برای مدیران در هنگام روبرو شدن با بحران‌ها بهره بگیرند؟ حال این سؤال مطرح می‌شود که تکنولوژی‌های جدید در حوزه مدیریت داده‌ها و سیستم‌های هوش تجاری چه مزیتی نسبت به سیستم کنونی به آنان عرضه می‌کند؟

برخی از ویژگی‌های سیستم‌های هوش تجاری اثربخش و کارآمد:

1. قدرت پردازش در حافظه (In-Memory Computing) که داده‌های مورد نیاز مدیران و کارشناسان سازمان را در کسری از ثانیه به آنان عرضه می‌کند. تنها چند عرضه‌کننده سیستم‌های هوش تجاری در سطح جهانی این ویژگی را در سیستم خود تعبیه کرده اند.

2. مدیران و کارشناسان بدون دانش فنی در حوزه فناوری اطلاعات قادر هستند تا با بهره‌گیری از قابلیت سهولت استفاده در سیستم‌های هوش تجاری (Ease of Use)، اقدام به تهیه شاخص‌های کلیدی عملکرد در قالب داشبوردهای مدیریتی نموده و از تحلیل‌ها و گزارشات بلحظه و بروز در کسری از زمان بهره‌گیرند.

3. بروز رسانی خودکار داده‌ها برای چندین بار در روز مدیران و کارشناسان را مطمئن می‌سازد اطلاعاتی که براساس آنان اتخاذ تصمیم می‌کنند بروز و بلحظه است.

4. قابلیت توزیع داده‌ها و اطلاعات که در سیستم‌های هوش تجاری تعبیه شده منجر می‌شود تا مدیران و کارشناسان بتوانند در هر لحظه به توزیع اطلاعات و دانش در سازمان اقدام نمایند.

5. قابلیت گردآوری خودکار داده‌ها از تمامی فرمت‌های ذخیره‌سازی داده که همکنون در سازمان وجود دارند.

6. قابلیتی که سیستم بطور خودکار، مدیران و کارشناسان سازمان را در صورت بروز هرگونه تغییر و انحراف در داده‌ها و اطلاعات آگاه می‌سازد تا در هنگام بحران بتوانند تصمیمات و اقدامات چابک لحاظ نمایند.

7. قابلیت ارائه گرافیکی و آسان داده‌های تاریخی و حجیم سازمان به مدیران و کارشناسان سازمان.

8. قابلیتی که بر اساس آن مدیران و کارشناسان سازمان قادر هستند تا تنها با چند کلیک به هریک از واحدهای سازمانی، محصولات، مناطق جغرافیایی فعالیت و فروش، و حتی نیروهای انسانی سازمان بمنظور نظارت بر عملکرد، دسترسی داشته باشند.

9. قابلیتی که بر اساس آن مدیران و کارشناسان سازمان قادر هستند تا آینده سازمان را با اندکی ضریب خطا پیش‌بینی نمایند. این قابلیت در حقیقت بر اساس رفتارهایی که در داده‌های تاریخی سازمان رخ داده است اقدام به ارائه سناریوهایی از آینده می‌نماید.

10. قابلیت هوش تجاری همراه که مدیران و کارشناسان در هر کجا که باشند می توانند تحلیل‌ها، گزارشات، و داشبورهای مدیریتی سازمان خود را بطور بروز و بلحظه بر روی تلفن همراه و یا تبلت خود مشاهده نمایند.

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.

تبدیل داده‌های سازمان به دلار با استفاده از سیستم هوش تجاری (BI)