چرا هوش تجاری برای کسب و کار شما مفید است؟

چرا هوش تجاری برای کسب و کار شما مفید است؟

هوش تجاری شامل ارائه و ادقام اطلاعات مفید و مرتبط با کسب و کار در یک سازمان است. شرکت‌ها از هوش تجاری برای تشخیص وقایع مهم و شناسایی و کنترل روندهای کسب و کار جهت تطابق سریع با تغییرات محیطی استفاده می‌کنند. اگر شما از آموزش‌های هوش تجاری در سازمانتان استفاده کنید، می‌توانید فرآیندهای تصمیم گیری را در تمام سطوح مدیریتی و همچنین فرآیندهای مدیریت استراتژیک را نیز بهبود ببخشید.

در اینجا دلایلی مهم جهت سرمایه گذاری در یک سیستم و استراتژی خوب هوش تجاری ارائه شده است:

دستیابی به بینشی در خصوص رفتار مشتریان

از طریق روش‌های جمع آوری اطلاعات سنتی، کاربران باید داده‌ها را جمع آوری و تحلیل کرده و گزارشات مرتبط با آن را تهیه می نمودند. این روش بطور باورنکردنی زمان بر بود، بخصوص برای کسب و کارهای کوچکی که نیروی کافی جهت انجام این کار نداشتند. شما با سیستم هوش تجاری می‌توانید داده‌ها را استخراج کرده و گزارشات مورد نظررا با چند کلیک ساده ایجاد کنید، همچنین زمان و منابع را جهت بهره‌ور کردن وظایف کارکنانتان آزاد کنید.

بهبود میدان دید

آیا می‌دانید بهترین عملکرد چیست؟

آیا می‌توانید به راحتی حوزه‌هایی را برای بهبود شناسایی کنید؟

آیا سهم تان از دست رفته و نمی‌توانید آن را شناسایی کنید؟

آیا در حساب‌هایتان خطا وجود دارد و شما باید برای ایجاد ترازنامه سود یا زیانتان بر صورتحساب یا موجودی‌تان تمرکز ‌کنید و آیا این کار را با چند کلیک ساده انجام می‌دهید یا اینکه هر بار گزارشاتتان را مجددا اجرا می‌کنید.

اگر شما می‌خواهید فرآیندهای متفاوتی از کنترل را در سازمانتان بهبود دهید، باید سرمایه گذاری در یک ابزار مناسب BI را مد نظر قرار دهید. این موضوع می‌تواند میدان دید این فرآیندها را بهبود بخشد و همچنین هر حوزه‌ای را که نیازمند بهبود است شناسایی نماید.

بنابراین در حال حاضر اگر شما باید صدها صفحه را در گزارشات دوره‌ای خود جهت ارزیابی عملکرد سازمانتان ارائه کنید، با استفاده از نرم افزارهای مرتبط هوش تجاری و تحلیل‌گران متخصص در این زمینه، زمان زیادی را ذخیره کرده و بهره‌وری خود را بهبود می‌دهید. یک BI خوب قلب تپنده‌ی سازمانی است که افزایش کنترل را فراهم می‌کند.

تبدیل داده ها به اطلاعات قابل پیگیری

یک سیستم هوش تجاری، ابزاری است که به شما بینشی جهت ایجاد برنامه‌های استراتژیک موفق برای سازمانتان ارائه می‌کند. به این خاطر چنین سیستمی قادر است که روند‌های کلیدی را در داده‌های سازمانتان شناسایی کند و نتیجتا ارتباطات مهمی را بین حوزه‌های متفاوتی از کسب و کارتان ایجاد کند که در غیر از مورد ممکن بود نامرتبط بنظر آیند. بطور مثال یک سیستم هوش تجاری می‌تواند به درک شما در خصوص بکارگیری فرآیندهای سازمانی بهتر و افزایش توانایی شما در شناسایی فرصت‌های مناسب برای سازمانتان کمک کند. همچنین شما را دربرنامه ریزی برای آینده‌ای بهتر یاری کند.

بهبود اثربخشی

یکی از دلایل مهمی که چرا شما باید در یک سیستم BI موثر سرمایه گذاری کنید این است که چنین سیستمی می‌تواند اثربخشی سازمانتان را بهبود بخشد و در نهایت بهره‌وری شما را نیز افزایش خواهد داد. شما می‌توانید از BI برای اشتراک اطلاعات در بخش‌های متفاوتی از سازمانتان استفاده کنید. این موضوع شما را قادر می‌سازد که زمان گزارش‌‌گیری و تحلیل را ذخیره نمایید. به احتمال زیاد چنین سیستمی اشتراک اطلاعات در سازمان را تسهیل می‌کند، دوباره کاری در نقش‌ها و وظایف در سازمان را کاهش می‌دهد و دقت و سودمندی داده‌های ایجاد شده توسط بخش‌های متفاوت را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این اشتراک اطلاعات باعث ذخیره‌سازی زمان و بهبود بهره‌وری نیز می‌شود.

بدست آوردن هوش فروش و بازار

اگر شما یک فروشنده یا بازاریاب هستید، احتمالا جهت پیگیری مشتریانتان به یک راه حل مدیریت ارتباط‌ با مشتری نیازمندید. CRM به نرم افزاری اشاره دارد که تمام جنبه‌های تعاملات یک سازمان را با مشتریان‌شان اداره و پشتیبانی می‌کند. به عبارت دیگر این سیستم داده‌های مرتبط با مشتریان و تلاش‌هایی را که برای آنها صورت می‌گیرد را در قالب نمودارها و جداول متفاوت ارائه می‌کند. این اطلاعات می‌تواند شامل کل چرخه فروش از کسب مشتریان جدید تا نگهداری و ردیابی مشتریان موجود و ارائه خدمات پس از فروش به آنها باشد. اکنون سیستم‌های CRM بیشتر از قبل شامل فرآیندهای پشتیبان تصمیم اند.

بدست آوردن هوش رقابتی

هوش تجاری می‌تواند بینشی در این خصوص که رقبای شما در حال انجام چه کاری هستند را به شما ارائه دهد. این قدرت و توانایی سازمان شما را قادر می‌سازد که تصمیم گیری‌ها و برنامه ریزی‌هایی در رابطه با آینده داشته باشید.

نتیجه گیری

بنابراین برای دستیابی به تمامی منافع یک سیستم و استراتژی هوش تجاری موثر برای سازمانتان، ما به شما سرمایه گذاری در آموزش و مهارت‌های فردی در حوزه BI و همچنین طراحی یک نرم افزار تحلیلی اثربخش و قابل دسترس را پیشنهاد می‌کنیم. علاوه بر این شما باید از این موضوع که سیستم‌ها و استراتژی‌های انتخابی شما می‌توانند هر دو محتوا و مفهوم در داده‌ها را تحلیل کنند، اطمینان حاصل کنید.

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.

چرا هوش تجاری برای کسب و کار شما مفید است؟