نقش سیستم هوش تجاری در اندازه‌گیری عملکرد زنجیره عرضه و انبار

نقش سیستم هوش تجاری در اندازه‌گیری عملکرد زنجیره عرضه و انبار

می‌توانید اندازه‌گیری عملکرد زنجیره عرضه سازمان خود را در چند سؤال کلیدی خلاصه نمایید

انبار یک شاخص مناسب برای اندازه‌گیری است

انبار در حقیقت ذخیره‌ای تجمعی از منابع اولیه سازمان است که ارزش افزوده به آنان داده شده است. به بیان ساده‌تر انبار شامل هر آیتمی است که سازمان از عرضه‌کنندگانش خریداری کرده و برای تولیدات آینده خود ذخیره‌سازی نموده است، و یا آیتم‌هایی که در خط تولید هستند، و همچنین آیتم‌هایی که تولید آنان به پایان رسیده و آماده عرضه به مصرف‌کننده هستند. سازمان‌های فراوانی از صنایع متنوع همچنان انباز را منبع مناسبی جهت کسب رضایت مشتری و تحویل کالای مورد تقاضای او به شمار می‌آورند.

اهمیتی ندارد که در چه صنعتی مشغول به فعالیت هستید، انبار برای شما یک ضرورت است و منافع زیر را به همراه دارد:

1. پشتوانه‌ای برای نوسانات تقاضا است.

2. به سازمان اطمینان می‌دهد که آیتم‌های کافی برای عرضه در وقفه بین سفارش مجدد و تحویل در اختیار دارد.

3. تصویری از سازمان همیشه آماده ارائه محصول به مشتریان ارائه می‌کند.

هزینه‌های انبار

انبار هزینه‌هایی را نیز با خود به همراه دارد:

1. سرمایه قفل شده در انبار می‌تواند منجر به هزینه‌های فرصت شود، زیرا دیگر امکان سرمایه‌گذاری سرمایه قفل شده در فرصت‌های دیگر وجود ندارد.

2. هزینه‌های مربوط به انبارداری، نیروهای انسانی، الکتریسته و مانند آن را به همراه دارد.

3. نهایتاً انبارداری با ریسک همراه است: اگر تقاضا پیش از فروش تمامی محصولات موجود در انبار با نوسان روبرو شود، محصولات باقی‌مانده به مرور زمان ارزش خود را از دست داده و می‌بایست با بهای کمتری به فروش رسند.

معمولاً نمی‌توان محاسبه مالی دقیقی از هزینه‌های انبار داشت و محاسبه آنها با تخمین همراه است. نکته مهم اینجاست که با استفاده از داده‌های تاریخی انبار می‌توان تخمین‌های دقیق‌تری از هزینه‌های انبار در اختیار داشت.

گردش انبار

شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPIs) نشان می‌دهند که سازمان چگونه انبارهای خود را مدیریت می‌کند. به بیان دیگر، آنها نشان می‌دهند که سازمان سالیانه چند بار ارزش انبار خود را به فروش می‌رساند (چرخش انبار). با در نظر گرفته فرمول‌های نشان داده شده در زیر که هر کدام می‌توانند شاخص‌های کلیدی عملکرد سازمان در حوزه انبار باشند، شاخص کلیدی عملکرد انبار نشان می‌دهد که چند روز طول می‌کشد تا میانگین ارزش انباری که توسط سازمان نگهداری شده است، خالی می‌شود.

هرچه سازمان بتواند گردش انبار خود را بیشتر کند، هزینه‌های کلی آن کمتر خواهد بود که در این صورت قادر خواهد بود محصولات خود را با بهترین قیمت و در زمان فروش مناسب به مشتریان عرضه کند تا آنکه محصولات را در قالب مازاد انبار و طبیعتاً با بهای کمتری به مشتریان ارائه نماید. علاوه بر این نگهداری محصولات مازاد در انبار موجب تزریق هزینه‌هایی که پیشتر به آنان اشاره کردیم خواهد شد.

شاخص‌های کلیدی عملکرد فوق که در قالب فرمول ارائه گردیدند، در صنایع مختف، متفاوت هستند. اگر سازمانی قصد داشته باشد تا برای گردش انبار خود هدف‌گذاری داشته باشد بهتر است تا از گردش انبار سازمان های الگو استفاده کرده و یا اینکه از عملکردهای پیشین خود بهره بگیرد.

درصد سفارشات معوق

درصد شفارشات معوق که در فرمول بالا مشاهده می‌کنید، یکی دیگر از شاخص‌های کلیدی عملکرد سازمان‌ها در حوزه انبار می‌باشد و درصدی از کل سفارشات را نشان می‌دهد که در زمان سفارش مشتریان آماده تحویل نبوده‌اند. اهمیت شاخص کلیدی عملکرد فوق برای سازمان‌ها به این دلیل است که ارتباط معنی‌داری با مدت زمانی دارد که مشتریان پیش از دریافت سفارش خود از سازمان، به درخواست سفارش از عرضه کننده‌ای دیگر فکر می‌کنند. درحقیقت سازمان می‌داند که هزینه های مربوط به از دست داده مشتریان فراوان خواهد بود.

سطح خدمات انبار

سطح خدمات انبار در حقیقت توانایی سازمان در پاسخ به سفارشات از محل موجودی انبار می‌باشد.

ارتباط بین موجودی انبار و سطح خدمات انبار ارتباطی غیر‌خطی است. از سوی دیگر حتی افزایشی اندک در یک سطح خدمات انبار که از قبل بالا بوده نیز می‌تواند تبدیل به الزام گردد.

به بیان ریاضی، یک سطح خدمات انبار که 100% است، نیازمند موجودی انبار نامحدود خواهد بود. در نتیجه بهتر است تا سازمان‌ها هنگامیکه سطح خدمات انبار را تعیین می‌کنند، با دقت هزینه مربوط به از دست دادن سفارش مشتری را در نظر بگیرند.

هنگام ارزیابی عملکرد سطح خدمات انبار، نه تنها می‌بایست میزان دستیابی به سطح خدمات انبار هدفگذاری شده را مورد توجه قرار داد، بلکه میزان تخطی آن را نیز محاسبه نمود.

اگر مشتریان یک سازمان با سطح 95% از خدمات انبار رضایت دارند، و سطح خدمات انبار نیز به عنوان پارامتری رقابتی در نظر گرفته نشده است، صرف منابع حتی برای رسیدن به 99% هم می‌تواند تصمیم خیلی مناسبی نباشد.

بررسی‌های اجرایی انجام شده در سازمان‌ها و شاخص‌های کلیدی عملکرد آنان در حوزه انبار نشان می‌دهد که به منظور ایجاد بهبود در این حوزه، نه تنها مدیران و کارشناسان مربوطه سازمان می‌بایست به داده‌های انبار به شکلی واضح و روشن دسترسی داشته باشند، بلکه بهتر است تا درکی صحیح براساس داده‌های سازمان از خواسته‌های مشتریان خو داشته باشند.

انتشار مطلب فوق، با ذکر منبع بلامانع می باشد.

اندازه‌گیری عملکرد زنجیره عرضه و انبار: نقش سیستم هوش تجاری